Kapat

Yaz Tatilinde Ne Okumalıyım?

Anasayfa Kitap Yaz Tatilinde Ne Okumalıyım?

Merhabalar, hazır yaz tatili geliyor ve mutluluğu üzerimizdeyken sizlere yaz tatilinde okumak için birkaç kitap önermeye geldim.

Eğlenceli, mutlu, komik kitaplar önereceğim merak etmeyin. İlk kitabımız “Ben Earl ve Ölen kız” oldukça eğlenceli ve komik bir kitap, kesinlikle okumanızı öneririm.

Diğer bir kitabımız “Mucize”. Mucize önericeğim diğer kitaplara oranla biraz daha iç burkan bir kitap ama bence her insanın mutlaka okuması gereken bir kitap. Mucize kitabının filmi çıkacak aynı zamanda, fragmanı yayınlandı bile. Vizyona girmeden bir gidin alın ve okuyun derim.

Bir diğer kitabımız yine filmi çıkacak olan “Her şey” kitabı. Belki de bir çoğunuz yabancı bookstagramlarda görmüşsünüzdür ve kapağı hoşunuza gitmiştir. Eğer öyleyse bende sizdenim. Kitabın çevrilmesini bekliyordum ve bir baktım çevrilmiş. Her şey yine çok akıcı ve tatlı bir kitap. Filmi çıkmadan bir şans verin derim.

Diğer bir kitap hatta kitaplar, Rainbow Rowell’dan “Fangirl” ve “Eleanor ve Park”. Rainbow Rowell bence çok farklı bir yazar. Kalıpların dışına çıkıp çok gerçekçi kitaplar yazdığını düşünüyorum. Çok aşk kitabı seven biri değilim ancak Rainbow Rowell’ın aşk romanları en sevdiğim romanlar arasında diyebilirim ve bence sizlerde kesinlikle okumalısınız. Okuyun bana hak vereceksiniz.

Veee son kitaba gelecek olursak, sizlere çok çok sevdiğim ve her sayfasına post-it yapıştırdığım bir kitabı önereceğim. “Lola ve Komşu Çocuk”. Benim okuduğum en iyi aşk romanlarından diyebilirim. Stephanie Perkins (yazarı) aynı Rainbow Rowell gibi bana aşk romanlarını sevebileceğimi gösterdi. Stephanie Perkins, vermek istediği düşünceyi direk olarak insanın gözüne sokan bir yazar değil, bunu alttan alttan ve çok güzel bir şekilde yapan bir yazar. Onun için gidin Lola ve Komşu Çocuğu alıp Stephanie Perkins ile tanışın ve bu mükemmel kitabı da okuyun. Umarım çok mutlu ve bol kitaplı bir tatil geçirirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir