Kapat

Ünlü Ressam Leonardo Da Vinci Klonlanabilir

Anasayfa Teknoloji Ünlü Ressam Leonardo Da Vinci Klonlanabilir

Bildiğimiz üzere ünlü bir ressam olan Leonardo Da Vinci, geçtiğimiz günlerde yürütülen proje sayesinde klonlanabileceği bir çalışma başlatıldı.

The Leonardo Project, adlı çalışmanın içeriğinde Leonardo Da Vinci’nin eserlerine derinlemesine araştırmalar yapılıp, eserlerinde bulunan DNA parçalarını birleştirip, ünlü ressamın genetik haritasını çıkarmak planlanıyor. Bu harita sayesinde Leonardo Da Vinci’nin yüz şekli, göz renkleri, göz şekli, saç rengi gibi özellikler bulunabilecek ve bu sayede de ressamı klonlayabilecekler.

Günümüzde insan klonlaması yasaktır ve zaten bu projeyi yürüten bilim insanları bizim insan kopyalama gibi bir amacımız yok diye açıklama yaptılar fakat Utah Üniversitesi’nin yaptığı açıklamaya göre DNA dizilişinin kopyalanabilir.

Peki, Leonardo Da Vinci Klonlanırsa Ne Olur?

İlk olarak benim düşüncem böyle bir klonlamaya izin verildiği için artık insan klonlanması yasal hale gelebilir ve bu dünyamız için pek iyi sonuçlar ortaya çıkarmaz. Çünkü insanlar sürekli kendilerini klonlarlarsa ileride oluşacak hastalıklar için kendi klonlarını öldürüp organ nakli yapabilirler. Sonuçta klonlanan kişide bir insan ve böyle bir şekilde onun katledilmesi doğru olmaz.

Leonardo Da Vinci tekrardan dünyaya gelirse, aynı zeka da olur mu bu soruyu tam olarak bilemiyorum. Çünkü zekanın tam olarak oluşabilmesi için çevresel faktörlerde önemlidir ve bu yüzden ünlü ressamın eski zekasına kavuşabilmesi için doğduğu, büyüdüğü ve öğrendiği ortamın oluşturulması gerekmektedir diye düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir