Kapat

Türkiye’deki En Popüler 5 Hacker Grubu

Anasayfa En'ler Türkiye’deki En Popüler 5 Hacker Grubu

Türkiye’de birçok hacker grubu bulunmakta. Bu konuda bunlardan 5 tanesini göreceksiniz. Tabiki biri diğerinden üstün değil ancak Türkiye’deki hacker grupları denilince akla gelen ilk 5 grubu yazacağız. Eğer sizinde bildiğiniz popüler gruplar varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz.


1-) Ayyıldız Tim:

2002 yılında kurulmuş olup ülkemize yapılan saldırılara karşı cevap niteliği taşıyan hackleme işlemi yaparak ülkemizi siber ortamda koruyan hacker grubudur. Ülke içi ve ülke dışı düşmanlara karşı birçok hack olayı olan grup Türkiye’de en çok tanınan hacker grupları arasında yer almaktadır.


2-) Red Hack:

1997 yılında kurulmuş eski bir hack grubudur. Ancak internet ortamında yaptığı eylemlerle çok tanınan gruplar arasındadır. Red Hack “halk için hack” prensibine uygun hareket eder. Çoğumuzun bildiği bir prensip olan “hak yiyen hack yer” prensibi de Red Hack’in prensipleri arasında.


3-) Cyber-Warrior:

2001 yılında kurulmuş olan Cyber Warrior grubu ülkemize karşı dini ve ahlaki değerlerimizi savunan bir gruptur. Birçok eylemde adı geçen bu grubun eylemleri arasında 1500’ün üstünde Amerikan sitesinin hacklenmesi, birçok Brezilya resmi sitesinin hacklenmesi yer almakta ki bu listenin devamı uzamakta…


4-) Türk Hack Team:

2002 yılında kurulmuştur. İlk olarak eskiden iletişim uygulaması olarak kullandığımız MSN’i hackleyerek adını duyurmuş olan grubun kurucusu Arsenik’tir. Prensipleri arasında “Atatürkçülük ve Milliyetçilik” bulunmaktadır. Birçok eylemde yer alan grubun çok yönlü bir forum siteside bulunmaktadır.


5-) Börteçine Siber Tim:

Çok detaylı bilgilere sahip olmasakta en çok eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün sosyal medya hesabını hackleme olayıdır. Birçok ülke içi düşmanların hesaplarını hackleyen hack grubunun İsrail gibi ülkelere karşı da eylemleri bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir