Kapat

Telefon Kullanımında En İyisi Çılgınlığı

Anasayfa En'ler Telefon Kullanımında En İyisi Çılgınlığı

Günümüzde devamlı olarak değişen telefon modelleri nedeniyle her geçen gün piyasaya sunulan farklı modeller üzerinden telefon kullanıcıları farklı seçimler yapmaktadır. Ancak son olarak gelinen noktaya bakıldığında tercih edilen telefonların yerine bir üst modelinin çıkması kullanıcıların devamlı olarak telefon değişmesine neden olmaktadır. Bu durumda telefon kullanımı konusunda yaşanan telefon çılgınlığını ortaya koymaktadır.

Kullanıcıların ben daha iyisini kullanmak istiyorum düşüncesi nedeniyle almış oldukları en yeni telefonları bile bir üst modelini kısa süre içerisinde çıkması nedeniyle vazgeçmesi söz konusu olmaktadır. Bu durumda modellerin şekil veya özelliklerinin değiştirilerek devamlı olarak bir yenisine piyasaya sürülmesi kullanıcıların sorun yaşamasına neden olmaktadır. Son dönemlerde giderek artan yeni telefon modelleri de bu durumu tetiklemektedir.

Sürekli yeni telefon modellerinin çıkması biraz saçma geliyor aslında. Çünkü insanlar sürekli yenisini ala ala nereye kadar? Bir zaman sonra artık insanlar da bıkacak telefondan. Biraz aralıklarla yenisi çıksa hem elimizdeki telefonların eskidiğini hissedeceğiz hem de yeni telefon aralıkla çıktığı zaman telefona talebin daha çok olacağını düşünüyorum. Ancak maalesef telefon yapımcıları benim gibi düşünmüyorlar. Sonuçta insanlar yeni telefon çıktığı zaman rekabete girip alıyorlar diye düşündüklerini düşünüyorum.

Peki, Bu Çılgınlığı Aşmak İçin Neler Yapılmalı?

Yeni telefon alındıktan sonra, yenisi çıktığında hemen alınmamalı elinizdeki telefonun gerçekten eskidiğini hissetmelisiniz. Her yıl telefon değiştiren biriyseniz kendinize sınır koyun. Kendinize 2 yılda bir alacağım diyin. Biraz zorlayın kendinizi. 2 yıl sonra aldığınız telefon size daha tatlı daha güzel ve daha kıymetli gelecektir. Çünkü unutmayın telefon sanal ortam demektir. Gerçek hayattan kopulmamalı telefonu iletişim dışında aşırı kullanmamak gerekir.

Ancak sizde haklısınız çağımız gereği telefonlar abartı iletişim aygıtları olarak kullanılmakta. Arkadaşınızı görme gereği, onları özleme gereği duymuyorsunuz. İstediğiniz zaman elinizin altında. Aslında bir yerde güzel bir şey bu olay fakat özlem duygusunun da güzel olduğu unutulmamalı. Böyle olunca arkadaşlık ilişkileri daha çok zayıflıyor.

Aynı zamanda yolda yürürken telefonunuzun kulaklığını takmamanızı öneririm. Karşıdan karşıya geçerken dışarıdaki seslerin duyulmaması kötü sonuçlara yol açabilir. Bunun yerine otobüs, tramvay gibi ulaşım taşıtlarındayken kullanmanızı tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir