Kapat

Tarkan’ın Başarı Dolu Kariyeri ve Son Albümü

Anasayfa Müzik Tarkan’ın Başarı Dolu Kariyeri ve Son Albümü

TARKAN KİMDİR?

Tarkan 17 Ekim 1972 yılında doğan türk pop müziğinin en önemli sanatçılarından birisidir. Kariyeri başarılarla dolu olan başarılı sanatçı her albümü ile müzik piyasasında büyük hareketliliğe yol açan Tarkan beğenilen müzikleri ile de dinleyicilerine güzel bir müzik ziyafeti vermektedir. Müzik piyasasında her albümü ile ses getiren Tarkan’ın yeni bir albümü daha çıkacağı bilinmektedir. Son albümünde de dinleyicileri için en güzel şarkılarını söyleyecek olan Tarkan 2017 yılına damga vurmaya hazırlanıyor. Milyonlarca hayranı bulunan Tarkan geçtiğimiz yıl herkesi şok etkisine sokarak hayranlarından birisi olduğu söylenen Pınar Dilek ile evlenerek dünya evine girmiştir. Özellikle genç kız hayranları bu duruma çok üzülseler de Tarkan hayatının en anlamlı kararını vermiştir. 1992 yılından beri etkin müzik hayatını devam ettiren Tarkan günümüzde de halâ etkin olarak albümler çıkartmaktadır.

TARKAN NE TÜR MÜZİKLER SÖYLER?

Bilindiği üzere Tarkan her ne kadar türk pop müziğinin sanatçısı olsa da türk halk müziği ya da türkü de söylediği görülmektedir. Müthiş şarkıları bulunan Tarkan’ın yakın zamanda en çok ses getiren albümü ise 2010 da piyasaya sürülen ve piyasaya çıktığı gün itibari ile Türkiye’nin en çok dinlenen albümü olma başarısını gösteren “Adımı Kalbine Yaz” ile müzik piyasalarını alt üst etmeyi başardı.

TARKAN’IN BAŞARI DOLU KARİYERİ VE SON ALBÜMÜ

Tarkan 1992 yılında aktif müzik kariyerine başladığı günden günümüze kadar olan kariyeri başarılar ile doludur. Milyonlarca dinleyicisine hitap eden Tarkan birbirinden güzel şarkıları ile dinleyicileri için en güzel şarkıların sözlerini gerek yazarak gerek ise satın alarak yorumladıktan sonra dinleyicilerin huzuruna sunuyor. Bu yıl da yeni bir albümü daha çıkacak olan Tarkan geçen yıl çıkardığı ahde vefa albümünden sonra bu yıl çıkaracağı 10 adlı albümü ile 2010 yılında Adımı Kalbine Yaz albümü ile yakaladığı başarısını yakalamayı hedefleyecek gibi görünüyor. Ahde vefa isimli albümü ile Türk Sanat Müziğine katkılarından dolayı altın kelebek ödülünü alan Tarkan’ın yeni albümü ile de aynı başarıyı elde etmek isteyeceği kuşkusuz tahmin edilebiliyor. Kısa olarak teaser videosunu  resmi olarak yayımlayan Tarkan’ın sadece müziğin tonunun duyulduğu videosu bile milyonlar tarafından izlenmiş bulunuyor. Tarkan’ın büyük aksilik çıkmazsa yaz döneminin ortalarına doğru piyasaya sürmeyi planladığı 10 isimli albümü eğer Adını Kalbime Yaz kadar başarılı olursa müzik piyasasında büyük ses getirebilecek potansiyele sahip olacaktır. Tarkan ile birlikte diğer sanatçıların da albümlerini çıkartmaya başladığı şu dönemde müzik piyasasındaki rekâbet ortamı öyle bir kızışacak ki bu yaz adeta müzikseverler hangi albümü ya da şarkıyı dinleyeceğine karar veremeyebilecek. Çünkü şu sıralar çıkan albümlerin hepsinde çok güzel ve hareketli şarkılar yer alıyor.

TARKAN ALBÜMLERİ

1992-2000

1 . Yine Sensiz

2 . Aacayipsin

3 . Ölürüm Sana

2001-2006

1 . Karma

2 . Dudu

3 .Come Closer

2007-2015

1 . Metamorfoz

2 .Adımı Kalbine Yaz

2016-Günümüz

1 . Ahde Vefa

2 . 10

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir