Kapat

Stres Çarkı Nedir? Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Anasayfa Haberler Stres Çarkı Nedir? Gerçekten İşe Yarıyor mu?

STRES ÇARKI NEDİR?

Herkesin hatırlayacağı gibi eskiden stres atmak için kullanılan en önemli şey tesbihlerdi. Fakat gün geçtikçe yeni şeylerin çıkması tesbihlerin de modasını geçirdi. Şimdi ise günümüzün en hızlı yayılan ürünü olan stres çarkı adı altında bir ürün çıkartıldı. Bu ürün üreticilerinin iddialarına göre insanlar üzerindeki stres ve sıkıntıyı azaltarak olumlu bir etki ve rahatlama sağladığını söylemekteler. Fakat bu ne kadar doğru bir şeydir orası tartışılabilir. Peki nedir bu stres çarkı diye soranlar için açıklamak gerekirse faklı bir stres atma ürünüdür. Elinize aldığınızda sürekli parmaklarınızın arasında çevirebileceğiniz bir üründür. Çeşitli ülkelerde bu ürünlere yasaklar bile uygulanmaya başlanmıştır.

STRES ÇARKI NE İŞE YARAR?

Stres çarkı günümüzün vebası gibi hızla yayılan bir üründür. Artık çocuklarda görmeye alışık olduğumuz bu ürün yetişkinler tarafından da kullanılmaya başlanmıştır. Birbirinden şık tasarımlara sahip olan stres çarkları kullanıcıları da seçim yaparken bir hayli zorlamaktadır. Her yaşa ve her cinsiyet ayırt etmeksizin her insana uygun tasarımları ile sadece ülkemizde değil dünyanın dört bir yanında yayılmaya devam etmektedir. Okullardaki öğrenciler tarafından da yaygın olarak kullanılan stres çarkları öğrencilerin derslerine olan dikkatlerini dağıtarak dersten kopmalarına ve başarısız olmalarına yol açıyor. Uzmanların bu konudaki en ciddi uyarısı ise çocuklarınızın bu stres çarklarını okullarına götürmelerine izin vermemeniz konusunda. Çünkü devlet tarafından ya da okul yönetimi tarafından bu şekilde bir yasak olmaması çocuklarınızın stres çarkı ile uğraşırken derslerinden geride kalması ve başarısız sonuçlar elde etmesi anlamına geliyor. Bu konuda da en önemli sorumluluk velilere düşüyor. Eğer çocuklarınızın okuldaki başarısını düşünüyorsanız kesinlikle bu ürünleri okula göndermemelisiniz.

STRES ÇARKI NASIL KULLANILIR?

İlk olarak Avrupa’da görülmeye başlanan ve oradan tüm dünyaya yayılan stres çarkları daha öncede belirttiğimiz gibi bulaşıcı bir hastalık gibi tüm insanlığı sarmış durumda. Stres atma konusunda çok fazla işe yaradığı da sanılmayan stres çarkları yine de insanların büyük ilgisini çekmeye devam ediyor. Kullanımının her insanın kullanabileceği kadar basit olması insanları cezbeden bir özelliği olurken emin olun belki de bu ürünün üretici firması bile bu kadar yayılacağını tahmin edememiştir. Sanki bir hastalık misali yayılan ve 7 den 70’e herkesin elinde görmeye alıştığımız bu ürünün bu denli tutulması ise stres çarkı üretimlerini arttırmasına yol açtı. Bu kadar rağbet gören bir ürünün tek bir üretici tarafından üretilmesi gerçekten saçma bir durum olurdu zaten. Şu anda en ufak marketinden tutun da her türlü yerde bulabileceğiniz stres çarkları fiyatı ile de insanları bu ürünü denemeye itiyor.

STRES ÇARKI YASAKLANDI MI?

Stres çarkı ülkemizde yasaklanmasa da yasaklanan bazı ülkeler mevcut. Fakat bu ülkelerinde gerekli sebepleri var ve gerçekten doğru sebepler. Amerika’nın bazı eyaletlerinde, İngiltere ve Birleşik Arap Emirliklerinde tüm okullarda öğrencilerin stres çarkı kullanmaları yasaklanarak eğitime çok büyük bir katkı sağlanmış durumda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir