Kapat

Steam Oynaması Ücretsiz En İyi 5 Oyun

Anasayfa En'ler Steam Oynaması Ücretsiz En İyi 5 Oyun

Steam, oynadığımız büyük, başarılı oyun serilerine adını yazdırmış olan Valve tarafından 2003 yılında yayına başlamış, dünyanın en büyük oyun indirme platformudur. Platformda ücretli oyunların yanında ücretsiz oyunlar da bulunmaktadır.

Bizim bugün ele alacağımız konu ise ücretsiz oyunlar. Binlerce oyun içerisinden bazenleri hangi oyuna başlayacağımıza karar veremiyoruz ve hiçbir şey oynamadan öyle bakakalıyoruz. Böyle ufak öneriler sayesinde sizlerin kafasında ufak fikirler canlandırırsak, sizler için bu kararı kolaylaştıracağımızı düşünüyoruz. O zaman önerilerimize başlayalım.

1-) WARFACE:

Takımınız ile beraber rakiplerinize karşı savaş yapabileceğiniz ve görevleri tamamlayarak gelişebildiğiniz Steam üzerinde ücretsiz bir oyundur. İçerisinde farklı modlar ile beraber oyunun tadını daha fazla alabilirsiniz.

2-) ZULA:

Zula, MMOFPS türünde ilk Türk yapımı bir oyundur. İçerisinde birçok karakter, harita ve Türk silahlar bulunan oyunun 50 milyona yakın üyesi bulunmaktadır ve tabiki bu oyunda Steam üzerinden ücretsiz bir şekilde oynanabilir.

3-) PALADİNS:

Paladins, biraz grafikleri bakımından çizgi film karakterlerini andırdığını düşünsem de hem her bilgisayarın kaldırması hem de oynanış bakımından zevk vermesinden dolayı bu listede yer alıyor. Çoğu kişinin Overwatch oyununa benzettiği Paladins’te Steam üzerinden ücretsiz oynanabilir.

4-) FALLOUT SHELTER:

Fallout Shelter, vaultunuzu inşa edip geliştirerek dünyada radyasyona maruz kalmış insanları vaultunuza toplayıp oyunun devamlılığını sürdürmeniz gerekiyor. Vaultunuza toplanan insanları görevlendirerek, aşçı olmasını, elektrikle uğraşmasını vs. ayarlıyorsunuz. Ayrıca oyunda evdeki kişi sayısını arttırmak için karşı cinsten bireyleri aynı odaya koyarak bir bebek yapmalarını sağlayabilirsiniz. Kısa sürede doğar ve büyür. Steam üzerinde ücretsiz olan oyunun mobil versiyonu da bulunmaktadır. Oyunu çok beğendiğimi söyleyebilirim.

5-) WORLD OF TANKS:

World of Tanks, 2. Dünya Savaşını konu alan online oyundur. Oynamasından çok zevk alırım, oyunda bir tankı yönetip düşmanları yok etmeye çalışıyorsunuz. Oyunda birçok ülkeye ait tanklar bulunmakta ve oynadıkça tankınızı geliştirerek en iyisi olmaya çalışıyorsunuz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir