Kapat

Sosyal Medyada Gördüğünüz Her Şeye İnanmayın!

Anasayfa İnternet Sosyal Medyada Gördüğünüz Her Şeye İnanmayın!

Her geçen gün artmaya devam eden sosyal medya kullanıcı sayısı ve yapılan paylaşımların oranı nedeni ile insanlar takip ettikleri kişilerin hayatlarına dair detayları bu platformlar üzerinden almaya başladı. Ancak yayınlanan her şeyin gerçek olduğu düşünülmesi kişilerin yanılmasına neden olacağından sosyal medya da gördüğünüz her şeye inanmamanız gerekir.

Farklı açılardan çekilen fotoğraflar veya yapılan düzenlemeler nedeni ile her paylaşım olması gerektiği gibi değil insanları kandıracak açılardan da çekilerek bu şekilde farklı konuların yansıtılması sağlanabilir. Bu durumda kullanıcılar sosyal medya üzerinden yapılan her paylaşıma inanmamalıdır. Her paylaşımın aslında farklı bir durumu göstermesi de söz konusu olabilir.

Size atılan, tanımadığınız kişiler üzerinden gelen mesajları da pek dikkate almanız tavsiye etmiyoruz. Çünkü neyin nesi olduğu bilinmemektedir ve günümüz sosyal medyasında dolandırıcılar, sahtekarlar, bilgi hırsızları fazlasıyla var. Özellikle kredi kartı bilgilerinizi, T.C. kimlik bilgilerinizi kesinlikle kimseyle paylaşmayın. Aynı şekilde şifrelerinizi de asla kimseye vermeyin.

İleride üzülmek ve sıkıntı çekmek istemiyorsanız bu yazıyı kesinlikle dikkate almanızı öneririm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir