Kapat

Sosyal Medya Çılgınlığı Devam Ediyor!

Anasayfa İnternet Sosyal Medya Çılgınlığı Devam Ediyor!

Özellikle son dönemlerde giderek artan sosyal medya kullanım oranı nedeni ile çığ gibi büyüyen bir durum söz konusu olmaktadır.

Her yaştan kullanıcı tarafından tercih edilen snapchat, instagram, Facebook, Twitter ve daha fazlası için kullanım oranı her geçen gün artmaya devam ediyor. Fotoğraf, video veya yazı paylaşımları için tercih edilen uygulamaların yanı sıra canlı yayın için tercih edilen uygulamalarda bulunuyor.

Sosyal olmak isteyenlerin sosyal medya çılgınlığı nedeni ile insanlar artık internet üzerinden görüşme yapmaya başladı. Sosyal medyanın faydaları olduğu kadar insanların birbirinden uzaklaşmasına neden olduğu da kaçınılmaz bir gerçektir. Bu nedenle her şeyin dozunda kullanılması gerekir.

Bir ortama girildiğinde artık sohbet yerine canlı yayınlar açılmaya başlanmakta, telefonla yazışılmakta. Sosyal medya gelişiyor belki ancak biz gelişmiyoruz. Bunlardan faydalanalım derken fazlasıyla abartıyor kendimize ve çevremize zarar veriyoruz. Çevremizden uzaklaşıyor, ailemizden kopuyoruz. Tabiki kendi irademize sahip çıkmamız gerekiyor ancak sosyal medya geliştiricilerinin de bu durumu anlayıp ona göre hareket etmeleri gerekiyor.

Peki, böyle devam ederse ne olacak?

Bunu kestirmek tabiki zor ancak böyle giderse insanlar zaten teknoloji bağımlısıyken bundan kat kat daha fazla teknoloji bağımlısı, sosyal medya bağımlısı hale gelecekler. İleride belkide hayatı yaşamaktan çok bu işlerle uğraşacağız. Belki sosyal medya hiç beklemediğimiz boyutta değişerek, gerçek hayat değilde sanal hayat yaşamaya başlayacağız. Açıkçası bunu kestirmek gerçekten zor ve ne zaman ne olacağını bilemeyiz. Bu yüzden kendi önlemimizi kendimiz almalıyız.

Gelecekte sosyal medya sizce nasıl olacak?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir