Kapat

Saçlarının Birilerini Mutlu Etmesini İster misin?

Anasayfa Haberler Saçlarının Birilerini Mutlu Etmesini İster misin?

Merhabalar, sizlere aslında çok bilinmeyen bir konu hakkında bilgi vermek istiyorum. Konumuz saç bağışı.

Birkaç yıla kadar ülkemizde saç bağışından söz etmek mümkün değildi. Lösev, 2013 yılında yaptığı bir açıklama ile saç bağışını kabul etmediğini açıkladı. Bu dönemde ülkemizde saç bağışı yapmak isteyenler, saçlarını başka ülkelerdeki hastanelere ya da kuruluşlara yolluyorlardı. Ancak şuanda ülkemizde saç bağışı kabul edip, saçları ihtiyaç sahiplerine ulaştıran 2 proje mevcuttur. Bunlardan biri “Kökü Sende” projesidir. Diğeri ise “Saçım Saçın Olsun” projesidir. İki projede de yapmanız gereken, saçlarınızı kestirip, iki ucundan bağlayarak verdikleri adrese yollamanızdır.

Bende bundan 2 ay önce böyle bir proje olduğunu öğrendim ve araştırmaya başladım. Araştırma yaparken Kökü Sende Projesi’nin instagram sayfasında paylaştığı bir gönderiye denk geldim. Şubat ayında paylaşılan bu gönderide, ellerindeki saçlar peruk haline gelene kadar yeni saç bağışı almadıklarını ve tekrar bağış kabul etmeye başlayacakları zaman sosyal medya hesaplarında bunun haberini yapacaklarını söylüyorlardı. Bende bunun üzerine Saçım Saçın Olsun Projesi ile iletişime geçtim ve bağış olarak kabul edilen saçlarda aranan şartları sordum. Öncelikle saçınızda boya gibi herhangi bir işlem görülmemiş olması gerekiyormuş. Aynı zamanda en az 30 cm saç koşulları da var. Saçım Saçın Olsun Projesi’nin gönüllü kuaföreri de var. Gönüllü kuaförelerin isminin yer aldığı resmi de hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Saçlarınızı kesmeyi düşünüyorsanız, onların çöpe gitmesine göz yummak yerine bu projelere destek olun. Bizler için hiçbir anlam ifade etmeyen o çöpe giden saçlarımız, başkalarına umut olabilir. Bırakın saçlarınız saçları olsun, kökü sizde değil mi? İstediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Gidin ve bağışlayın saçlarınızı, birilerine umut olun, birilerinin yüzündeki gülümsemenin sebebi olun, birinin mutluluğu olun…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir