Kapat

Mobil Oyunların Etkisi

Anasayfa Mobil Mobil Oyunların Etkisi

Günümüzde akıllı telefonların gelişmesi sayesinde özellikle mobil oyunlar vazgeçilmez seçenekleri arasında yer almaktadır. İnsanların sıkıldığı veya vakit geçirmek istediği durumlarda telefonlar üzerinden oynayabilecekleri çok sayıda farklı türde oyun seçeneği bulunmaktadır. Özellikle en son piyasaya sürülen oyun seçenekleri uygulama olarak telefona indirilebilir ve bu sayede istendiği her durumda oynanabilir.

Her yaşın üzerinde mobil oyunların etkisi her geçen gün artmaya devam etmektedir. Online olarak oynanabilecek oyunların yanı sıra indirilerek telefon üzerinden oynanabilecek olan oyun seçenekleri de bulunmaktadır. Her kullanıcı için geliştirilmiş olan farklı oyun seçenekleri yapılacak olan tercihleri değiştirmektedir. En son çıkan 2017 mobil oyun seçenekleri sayesinde kullanıcılar farklı oyun seçeneklerini tercih edebilmektedir.

Peki, bu kadar fazla oyunun bizi etkisi altına almasının sonuçları ne olacak?

Elbette tahmin edeceğiniz gibi sonuçları bize yarar sağlamayacak fakat dozunu iyi bildiğimiz sürece hem eğlenebilir hemde oyunlardan hayatımıza bir şeyler katabiliriz fakat bütün bir günümüzü oyunlara ayırıp sosyal hayattan uzaklaştığımız zaman hayatımıza geriden devam etmiş oluruz. Çevremizde olmuş hiçbir olaydan haberimiz olmaz, sosyal yaşantımız bozulur, arkadaş ilişkilerimiz zayıflar, bir nevi yalnızlığa ilerler oluruz. Nasıl sigaraya, alkole bağımlılık kazanıyor insanlar, aynı sizde onlar gibi oyunlara bağımlı olursunuz.

Ee, bu bağımlılıktan nasıl kurtulacağız?

Aslında o kadar da zor değil fakat biraz güç ve iradenize hakim olarak her şey mümkün. Günde belli saat aralıkları koyun kendinize, bu saatler aralığında dilediğiniz gibi oyun oynayın. Belirlediğiniz saat aralıkları dışında da dilerseniz kitap okuyun, arkadaşlarınızla dolaşın, film izleyin, sohbet edin aklınıza ne geliyorsa yapın ancak çok fazla teknoloji ile oyunlar ile içli dışlı olmayın. Böyle yaptığınız sürece hayat kaliteniz artacak ve hayata 1-0 önde devam etmiş olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir