Kapat

Michelin 3D Yazdırılabilen Lastikler Üretecek

Anasayfa Teknoloji Michelin 3D Yazdırılabilen Lastikler Üretecek

Çoğu arabanın lastik markası, yeni bir fikir ile lastik tarihine adını yazdırmak istiyor. Michelin, 3D olarak yazdırılan jantı ve havası bulunmayan bu tekerlekleri tanıttı.

Şu an ki lastik üretiminde fazlasıyla masraf çıkmakta fakat bu 3D tekerleklerin üretiminde böyle bir sorun yok çünkü 3D tekerlekleri üretebilmek için kağıt, atık malzemeler vs. gibi masrafı çok az olan ürünler gerekli. Lastikler zemine göre hareket edecek ve bu teknoloji sayesinde patlamaların önüne geçilebilecek.

Bu lastikler ne zaman satışa sunulacak?

Böyle bir açıklama yapılmadığı için malesef bu sorunun cevabını bilemiyoruz. Ancak böyle tekerlekler üretildiği zaman patlama derdi vs. biteceği için sürücüler daha mutlu bir yolculuk çıkaracak. Ayrıca fiyatını çok merak ediyorum. Çünkü tekerlek üretiminde çok büyük bir masraf yok ancak kullanılan teknoloji fiyatını arttırabilir.

Gideceğiniz yola göre kendini ayarlayabilen bu lastik dünyanın teknolojide çağ atlayacağının bir göstergesi. Gideceğiniz yere göre lastiklerinizi değiştirmek için Vision istasyonu denen yere uğrayıp 3D yazıcılar ile birlikte istediğiniz gibi lastiğinizi değiştirebilirsiniz. Bir nevi benzin istasyonuna gider gibi istasyona gidip rahat bir sürüş için lastiğinizi hiç el sürmeden değiştireceksiniz. Bu harika bir şey. Ancak böyle bir teknolojinin yapımı zaman alacağı için yapımcılara bol şans diliyor ve onları böyle çevreye yararlı olacak işler yaptıkları için tebrik ediyoruz.

Böyle lastiklere sizde sahip olmak ister miydiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir