Kapat

Kendi Kendine İlerleyen Gemiler Hazırlanıyor

Anasayfa Teknoloji Kendi Kendine İlerleyen Gemiler Hazırlanıyor

Japonya kaptansız olarak kendi kendine ilerleyecek kargo gemisi üretmeyi planlıyor. Özellikle teknoloji açısından geliştirilen sistemler sayesinde kaptan olmadan da kargo gemilerinin belirlenen rota üzerinden ulaşım sağlaması için çalışmalar devam ediyor. Kendi kendine ilerleyen sürücüsüz araç seçenekleri özellikle son dönemde büyük ilgi gördüğünde bu alanda kişilere gerek kalmadan araçların belirlenmiş olan rotalar üzerinden ulaşım sağlayabilmesi için çalışmalar sürdürülüyor.

Kendi kendine gidebilen araçlar, uçaklar gibi pek çok farklı seçeneğin geliştirmiş olması özellikle teknoloji açısından bakıldığında hızla ilerlendiğini ortaya koymaktadır. Yapılan testler sonucunda daha da geliştirilmeye devam eden bu sistemlere sahip olan araç veya uçaklar oto pilot sayesinde kendileri herhangi bir kişi olmasına gerek kalmadan ilerleyebiliyor. Japonya bu alanda yapmış olduğu çalışmalar ile dikkat çekiyor. Ülkenin deniz üzerinden kargo hizmetlerini karşılayabilmesi adına hazırlanan kargo gemilerinin kaptansız bir şekilde kendi kendilerine ilerlemesi için teknoloji üzerinden faydalanıyor.

Kaptansız Kargo Gemileri
Kargo hizmetlerini deniz üzerinden karşılamak adına yapılan çalışmalarda özellikle gemilerin farklı ülkelere daha kısa süre içerisinde ulaşım sağlaması amaçlandığından bu işin daha kolay bir şekilde hazırlanabilmesi için 2025 yılına kadar hizmete sokmak adına belirlemiş oldukları kaptansız kargo gemisi için çalışmalar devam ediliyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından kargo gemileri kaptan olmadan da belirlenmiş olan rota üzerinden istenilen ülkelere insansız bir şekilde ulaşım sağlayabilecek duruma getirilecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir