Kapat

Katar Krizinde Bilgisayar Korsanlarının Etkisi

Anasayfa Güvenlik Katar Krizinde Bilgisayar Korsanlarının Etkisi

Son dönemde gündemi oldukça fazla meşgul eden Katar krizinde son nokta olayın bilgisayar korsanları yüzünden çıktığı iddia ediliyor. Bütün hafta boyunca Katar krizi nedeniyle fazlasıyla olay yaşandı. Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Yemen, Suriye Arabistan, Bahreyn ve Katar arasında yaşanan diplomatik bağlantıları koptuğu açıklanarak büyük bir kriz ortaya çıkartıldı. Katar ile olan diplomatik bağlantıların kesilmesi üzerine gözler ülkeye çevrilmişti.

Katar krizinin çıkış nedeninin Katar’ın terörist gruplara destek olması belirtildi. Katar tarafından yapılan açıklamaya göre bu nedenin kriz çıkış nedeni olmadığı yalanlandı. Katar Dışişleri Bakanı yapmış olduğu açıklamada bilgisayar korsanları tarafından nisan ayında katar haber ajansına sızıldı ve site üzerinden yanlış haberler yüklendiği belirtildi. Bu durum üzerine haberin pazartesi günü aktif edilmesi halinde kriz ortaya çıkmıştır.

Katar Krizinde Son Nokta

Söz konusu olan haberde Katar Emiri Tamim Bin Hamad Al Tani tarafından Hamas Hizbullah’ın desteklendiği belirtiliyordu. Ancak haberlerin asılsız olduğunu ve teröristler tarafından haberde de sinirsiz olması nedeniyle ortaya çıktığı öne sürülüyor. FBI ve ICU tarafından ortaya çıkartılan hack girişiminin arkasında Rusya olabileceği belirtiliyor. Katar Hükümeti’nin diğer ülkelerle arasındaki diplomatik bağların kopmasına neden olan krizin çözebilmesi için gerekli araştırmalar devam ediliyor. Yaşanan olayların akıbetinde Katar krizi yapılacak araştırmalar sonucunda çözülebilecek mi? Merak edilen sorular arasında yer alıyor.

Eğer bilgisayar korsanları bu işin içerisindeyse krizin çözülebilmesi için epey uğraş gerekeceği belli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir