Kapat

İnternet Güvenliği İçin Parmak İzi

Anasayfa Güvenlik İnternet Güvenliği İçin Parmak İzi

İnternet güvenliğini daha etkili hale getirmek isteyenler için parmak izi uygulaması güvenlik konusunda etkili olmaktadır. Özellikle geliştirilen bu sistem sayesinde kullanılan her cihaz üzerinde parmak izi ile yalnızca kişinin kullanımına açılmaktadır. Kullanıcılar koymuş oldukları paraların kırılması durumunda cihazın farklı kişiler tarafından kullanımına açılması mümkün olduğu için parmak izi ile daha güvenli hale getirebilirler.

Özellikle parmak izi ile cihazların güvenli hale getirilmesi durumunda yapılacak olan her türlü işlemde FBI bünyesinde 100 milyon kişinin parmak izinin yer alması oluşabilecek durumlara karşı daha hızlı sonuç elde edilmesini sağlamaktadır. Parmak izinin kopyalama imkanı bulunmadığından internet güvenliği açısından kullanıcıların tercih edebileceği en güvenli yollardan biridir.

Ayrıca son zamanlarda yeni çıkan bazı telefonlara iris tarama özelliği eklendi. Bu özellik FBI veya polis tarafından tutulmuyor belki ancak telefon güvenliği ve internet güvenliği için güzel ve koruyucu bir özellik.

Teknoloji geliştikçe güvenlik özellikleri arttığı gibi buna doğru orantılı olarak güvenlik sorunları da artmakta. Bilgisayar korsanları her dakika yeni yöntemler üzerinde çalışırken bizlerinde aynı oranda kendimizi korumak, internet ortamında korunmak için çabalamalıyız. Elimizde bolca fırsat varken, bilgisayar korsanlarına bu fırsatı bırakmamalıyız. Aman boşver, ne olacak ki sanki gibi cümleler kurmamalı, onun yerine önceden önlemlerimizi almalıyız. Tabikide size gidin son model telefon, son model bilgisayar alın demiyorum ancak çoğumuzun elinde zaten son model telefonlar, bilgisayarlar var. Mobil cihazlarda parmak izi özelliğini aktif ederek bu korunmayı büyük bir derecede arttırabilirsiniz.

Elimde son model telefon yok ne yapmalıyım?

Herkesin elinde son model telefon, bilgisayar olacak yok tabi. Ancak sizlerinde güvenliğiniz için yapacağınız şeyler var. Mesela güncel anti virüs programları yüklemek. Zararlı, bilinmeyen içerikleri yüklememek internet güvenliği konusunda yapabileceklerinizden bazıları…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir