Kapat

Hackerlar Altyazı Dosyalarına Virüs Ekliyor

Anasayfa Film ve Dizi Hackerlar Altyazı Dosyalarına Virüs Ekliyor

İnternet güvenliğini tehdit eden hackerlar son yaşanan olay ile kendilerini aşmış bulunuyor. Altyazı dosyalarına hackerlar tarafından eklenen virüsler nedeniyle internet üzerinden izlenen filmler için hazırlanmış olan altyazı dosyalarına eklenen virüslerde cihazlara bulaşıyor.

Özellikle internet üzerinden indirerek film izlemek isteyenler bunu yasadışı yollar üzerinden yaptıkları için Türkçe altyazılı dosyaları içerisinde fark etmeden indirdikleri filmler virüsü yayıyor. Bu durumda cihaza indirilecek olan filmin üzerindeki altyazı dosyasındaki virüsler cihazın içerisine sızıyor.

İndirmek istedikleri filmleri özellikle Türkçe olarak altyazılı bir şekilde izlemek isteyenlerin tercih ettiği film seçenekleri içerisindeki dosyada bulunan virüsü cihazın virüs kapmasına neden oluyor. Bu konuda özellikle kullanıcıların tercih edecekleri indirme linklerinin yasal olması gerekiyor.

Altyazı Dosyalarındaki Virüsü Engellemek İçin Yapılması Gerekenler:

İlk olarak kesinlikle korsan film indirmenizi tavsiye etmiyoruz. Çünkü hem yapımcının hakettiği emeği vermemiş oluyorsunuz hem de kendinize zarar veriyorsunuz. Bu virüslerden korunma yolunuz pek mümkün değil. Günümüz hackerları keslinlikle iyi güvenirlikli ve mükemmel bir gizlenme yoluyla bilgisayarlarınıza kolayca virüsler sokabilmekte. Belkide şu an bilgisayarınızda ya da telefonunuzda, her ne kadar yok derseniz bile, ufacık bir virüs olabilir. Böyle virüsler için düzenli olarak telefonunuz ya da bilgisayarınızı güncel anti virüs programları ile taratmalı, algılanan virüsleri silmelisiniz.

Altyazı virüsleri için daha çok dublaj filmleri tercih edebilirsiniz. Bazılarınızın dublaj filmlerden nefret ediyorum dediğini duyar gibiyim. Haklısınız bazı filmlerin dublajları çok komik ve filme uygun olmuyor olabilir. Böyle durumlarda filmi yasal olmayan yollarla indirmek yerine biraz cebinize zararı olacak ancak filmi hakkıyla satın almanızı öneriyorum. Böylelikle aygıtlarınıza zarar gelmemiş olacak ve yapımcının, oyuncuların hakettiği saygıyı vermiş olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir