Kapat

Hacker, Pentagon’dan Aldığı Bilgileri Çaldığını Kabullendi

Anasayfa Güvenlik Hacker, Pentagon’dan Aldığı Bilgileri Çaldığını Kabullendi

İngiliz hacker olan 25 yaşındaki Sean Caffrey, Pentagon’dan aldığı bilgileri çaldığını kabul etti ve bu yüzden suçlu bulundu.

2014 yılının haziran aylarında gerçekleştirdiği bu hack saldırısını yeni itiraf eden 25 yaşındaki hacker, Bilgisayarı Kötüye Kullanma suçundan suçlu olarak gösterildi. Mahkemeye çıktığı zaman uydu sistemlerini hackleyerek 800’den fazla kullanıcıyı ve 30 binin üzerinde telefona erişim sağlayarak bilgileri çaldığını itiraf etti.

Henüz cezasının ne olduğu bilinmeyen Caffrey ağustos ayına doğru bu cezanın öğrenilmesi bekleniyor.

Pentagon’un yaptığı açıklamaya göre ise 25 yaşındaki hackerin çaldığı bilgilerin masrafının 500 bin sterlin tuttuğunu söyledi.

Ne yapmamız gerekiyor?

Hacklemek artık hackerlar için bu kadar kolayken sizlerinde kendinizi güvende tutmanız için çabalamanız gerekiyor. Birçok yazımda da bahsettiğim bu olayı gerek korunma yollarıyla gerekse neler yapılması gerektiğiyle yeterince açıkladım fakat tekrar tekrar değinmem gerekiyor ki bilinçlenelim. Anti virüs programlarımızı güncel tutalım. Bilgisayarımıza her şeyi indirmeyelim, indirmeden önce araştıralım nedir ne değildir diye. Yoksa bir gün bu Pentagon’da bilgileri çalınan kişilerden biri olabiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir