Kapat

Google’nin Kıbleyi Bulan Yeni Projesi

Anasayfa Haberler Google’nin Kıbleyi Bulan Yeni Projesi

Google hem dünyaca hemde ülkemizce en çok kullanılan arama motorudur. Her gün illaki girdiğimiz ve bir şeyler aradığımız bu platformun yapımcıları şimdi de Müslümanlar için yeni bir proje sundu.

Projenin adı “Qibla Finder”. Bu proje sayesinde bizler her nerede olursak olalım kıblenin ne tarafta olduğunu rahatlıkla bileceğiz. Müslümanlara bu kadar kötü gözle bakılırken Google’nin böyle bir proje getirmesini tebrik ediyorum.  Qibla Finder uygulaması hem bilgisayar hem de mobil platformda kullanılabilir.

Qibla Finder, sizin konumunuzu bularak kıblenin nerede olduğu, Kabe’ye ne kadar uzaklıktasınız gibi sorulara cevap verecek. Tam da ramazan ayında böyle bir projenin geliştirilmesi de mutluluk verici. Ancak hackerlar tarafından bu sistem ele geçirilir de kıblenin yönü değiştirilirse, Müslümanları günaha sokarlarsa, işte o zaman büyük savaşlar ortaya çıkabilir. Sanal ortamı her ne kadar sevsem de böyle olayların olabileceğini bildiğim için de bir o kadar nefret ediyorum. Siz siz olun her zaman sanal ortamda güvenliğinizi alın. Yoksa başımıza gerçekten kötü şeyler gelebilir.

Güzel bir tasarıma sahip olan Qibla Finder’ı henüz tazeyken kullanmanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir