Kapat

Film Olmuş Efsane Kitap Serileri

Anasayfa Film ve Dizi Film Olmuş Efsane Kitap Serileri

Daha önce kitaptan uyarlanan filmler hakkında bir yazı yazmıştık. Kitapları ve bu kitaplardan uyarlanan filmlerin arasında bir kıyaslama yapmıştık.
Bugün de film olmuş birkaç kitaptan bahsedelim.

1) HARRY POTTER

Bence hepimiz zaten Harry Potter izlemişizdir. Ve hepimiz Harry Potter hakkında bilgi sahibiyizdir.
Kitapları filmlere uyarlanmıştır.
Kitapları ve filmleri kıyaslamak gerekirse bence kitaplar çok daha önde gelmektedir.
O büyülü dünyayı okumak, izlemekten çok daha büyük zevk vermekte bence.
Rowling’in aşık olunası bir dili var Harry Potter kitaplarında. Ve bu sizi Harry Potter ve Felsefe taşından başlayıp, Harry Potter ve Ölüm Yadigarlarına kadar soluksuz okumanıza neden oluyor.
Kitapların yanında, filmleri de bence çok çok güzeldi. Ancak ben her zaman kitapları tercih ettiğim için kitapları benim için daha önde gelmektedir.
Kitapları okurken Ginny karakterini çok sevmiştim ancak filmlerdeki Ginny’i bir türlü sevemedim. Bence filmlerde bu karakter kitaplardaki Ginny’den çok uzaktı ve başarılı yansıtılmamıştı.

2) AÇLIK OYUNLARI

Açlık Oyunları da yine kitaptan filme uyarlanan bir film serisidir.
Romanlarından bahsetmek gerekirse, bence çok başarılı bir distopya örneği.
Dili bakımından inceleyecek olursak da oldukça akıcı bir dile sahiptir. Soluksuz okunabilcek bir seri bence ve herkese tavsiye edebilirim.
Filmlerinden bahsedecek olursak,
Filmleri de kitapları kadar başarılıydı bence. Serinin son filmini izlediğimde derin bir hüzün çökmüştü üzerime çünkü henüz veda etmeye hazır değildim.

3) LABİRENT

Yine kitaplarını soluksuz okuduğum bir seriydi. Açlık oyunları gibi çok akıcı bir dile sahip. Ayrıca serinin filmleri henüz bitmedi. Yani başlamak için hiç geç değil. Bence en kısa zamanda başlayın önce kitaplarını okuyun, sonra filmlerini izleyin.
Serinin ilk iki kitabı benim için mükemmel, 3. kitabı ise tam bir hayal kırıklığıydı.
Filmlerinde baş karakter Thomas’ı Dylan O Brien’ın oynaması filmleri benim gözümde çok daha sempatik yaptı. Ve bence Dylan filme çok yakıştı ve filmde oldukça başarılıydı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir