Kapat

Fangirl Kitap Yorumu

Anasayfa Kitap Fangirl Kitap Yorumu

Daha önceki birkaç yazımda da çokça bahsettiğim bir yazarın kitabından biraz bahsetmek istiyorum. Rainbow Rowell’dan Fangirl.

Rainbow Rowell’dan okuduğum ilk roman Eleanor ve Park’tı ve bu romanla Rainbow Rowell’ın diline, kurgusuna hayran kaldım. Hemen ardında da Fangirl’u aldım.
Yine kapağına bakıp, tatlı bir aşk hikayesi okuyacağıma inandım ama Eleanor ve Park’ta olduğu gibi yine yanılmışım.
Kitap 2 kız kardeşin üniversiteye geçmesi ile değişen hayatlarını konu almaktadır.
İçindeki olaylar, karakterler çok gerçekçiydi. Rainbow Rowell’ın en sevdiğim yönü de bu zaten, gerçekçi olması.
Kitap hakkında spoilersız konuşmayı çok beceremeyeceğim gibi onun için buradan sonrasında biraz spoilerli konuşacağım kitap hakkında.

Dikkat! Spoiler İçerebilir…

Kitapta sevmediğim, beni sıkan tek şey kitapta bölüm aralarında Simon Snow’un kısa hikayeleriydi. Cath’in okuduğu bölümleri yine bir nebze sıkılmadan okuyabildim ama bölüm aralarında ki hikayeler beni gerçekten sıktı.
Kitabın başında Nick karakterini çok sevmiştim ama sonunda gerçekten nefret ettiğim bir karakter oldu. Cath’in yazı yazmaya olan yeteneği için onu kullanacağını, kitabın başında hiç tahmin edemezdim.
Cath ve Wren’in aralarının açılması beni kitap boyunca çok üzdü. Cath, Wren ile arasındaki ilişkiyi hiç bozmak istememesinin aksine Wren, Cath ile ilişkisinin arasına mesafe koymakta oldukça kararlıydı. Buda Wren’in benim için itici bir karakter olmasına neden oldu. Kitabın sonuna doğru, iticiliği benim için kırıldı ve sempatik bir hal aldı Wren benim için.
Ama en sevmediğim karakter ikizlerin annesi oldu. Ancak kitabın sonlarına doğru bu iticiliği azaldı diyebilirim.
Cath’in oda arkadaşını ise çok sevdim.
Kitabı Cath’in gözünden okuyoruz. Mutluluğuna, endişesine, üzüntüsüne, kederine tanık oluyoruz. Okurken her duygu geçişini sonuna kadar hissettim. Buda Rainbow Rowell’ın yazımından kaynaklanan bir başarıydı.
Kitap aile ilişkilerini konu edinse de, bir yandan ilk aşka da tanık oluyoruz.
Kitabı çok severek bir çırpıda okudum. Rainbow Rowell mükemmel bir genç yetişkin yazarı ve kesinlikle benim yazarım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir