Kapat

En İyi i7 İşlemcili Oyun Bilgisayarları

Anasayfa En'ler En İyi i7 İşlemcili Oyun Bilgisayarları

OYUN BİLGİSAYARLARI

Bilindiği üzere teknoloji çağında olduğumuz şu günlerde yepyeni teknolojik ürünler karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bilgisayarların da bu ürünler arasında olduğunu hatırlarsak gün geçtikçe gelişen teknoloji bilgisayarlarda da yeni özellikler olarak karşımıza çıkmaya başladı. Özelliklerin bu denli gelişmesi ise kullanıcıların oyun konsolları ile ilişkilerini keserek oyun bilgisayarlarına yönelmelerini sağladı. Lüks sayılan oyun bilgisayarlarının günümüzde en uygun fiyatı 4 bin lira dan başlayarak 30 bin liraya kadar çıkabiliyor. Özelliğe göre değişen fiyatları olan oyun bilgisayarları şu sıralarda oyunseverler tarafından en çok tercih edilen teknolojik ürün olma başarısını gösterdi. Birbirinden çeşitli üst seviye özellikleri ile kullanıcılarına iyi bir oyun performansı sunmayı amaçlayan oyun bilgisayarları kullanıcılarını süper görüntüleri ile de mest etmeyi başarıyor.

EN İYİ OYUN BİLGİSAYARLARI

Peki en iyi oyun bilgisayarları nedir sorusunun cevabı mevcut mudur. İşte bu sorunun net bir cevabı yoktur çünkü bilgisayar piyasasının enlerinin yarıştığı oyun bilgisayarı sektöründeki rekâbet her zaman için başarıyı doğuruyor. Yüzlerce marka bilgisayarın bulunduğu bu sektörde en iyileri acer, lenovo, asus gibi marka marka belirtebilmek mümkün fakat şu markanın şu modeli süper demek imkânsızdır. Çünkü her model birbirine benzer özellikleri ve grafikleri kullanıcılarına sunabiliyor. Bu yüzden rekâbet oldukça kızışmış durumda görünüyor.

EN İYİ OYUN BİLGİSAYARI MARKALARI

En iyi oyun bilgisayarı markaları olarak asus, acer, lenovo üçlüsünü örnek göstermek mümkün. Fakat özellik bakımından hepsi birbirine benzer olduğu için son karar her zaman size kalacaktır. Günümüzde piyasada bulunan orta segment oyunlara 8 gb ram yeterli olurken bu bilgisayarlarda 32 hatta 64 gb ram bile kullanan markalar var bu yüzden seçim sizin olacaktır. Özellikleri bibirine benzer olduğu için kullanıcıların kararını verememesi oyun bilgisayarı üreticileri tarafından önceden görülerek bilgisayarlara çeşitli tasarımlar yapılarak piyasaya sürüyorlar. Kullanıcı özelliklere baktığında hemen hemen aynı olduğunu görüyor ve tasarımı göz önünde bulundurarak tercih yapabiliyor.

OYUN BİLGİSAYARININ ÖZELLİKLERİ NASIL OLMALI?

Dediğimiz gibi günümüzde 8 gb bir ram orta seviyedeki oyunlara yetebilirken oyun bilgisayarlarında ram seçeneği en az 16 gb olmalıdır. Hatta ileriye yönelik alacaksanız 32 bile düşünülebilir.

Ekran kartı en az 4Gb olmalı ki ileride kullanıcı tarafından  açılan oyunlarda sorun yaşatmamalıdır.

Şu aşamada piyasadaki en iyi işlemcilerden birisi olan HQ serisi intel işlemcileri kullanması ise oyunseverler açısından çok önemli olacaktır.

Diğer özelliklerini sizde belirleyerek bütçenize en uygun olan bilgisayarı alabilirsiniz. Buradakiler en temel özelliklerinden bahsedilen bilgisayarlardır. Öneri olarak ise oyun bilgisayarlarında olmazsa olmaz SSD disk mutlaka bulunmasına dikkat etmelisiniz. Geleceğin en büyük depolama teknolojisi olacak olan SSD disk eğer oyun bilgisayarınızda bulunmazsa size ileride büyük sıkıntılar yaşatabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir