Kapat

Doğal Yöntemlerle Diş Beyazlatma

Anasayfa Haberler Doğal Yöntemlerle Diş Beyazlatma

Hepimiz güzel bir gülüşe sahip olmak isteriz. Ve gülümsememizi güzelleştiren en önemli etkenlerden biri de dişlerimizdir. Dişlerimiz ne kadar beyaz ise gülümsememiz o kadar güzel olur. Daha beyaz dişlere sahip olmak için uygulayabileceğiniz birkaç doğal yöntemi sizlerle paylaşacağız.


1) Çilek:

Birçoğumuz çilek yedikten sonra geçici de olsa dişlerimizin daha beyaz göründüğünü fark etmişizdir. Çilek içinde bulundurduğu malik asit sayesinde dişlerimizin beyazlamasını sağlamaktadır.

Gelelim Çileği Nasıl Kullanmamız Gerektiğine:

Çileği küçük bir kaseye alıp püre haline getirdikten sonra diş fırçamızı bu püreye batırarak dişlerimizi fırçalamalıyız. İsterseniz çileği püre haline getirdikten sonra içine bir miktar karbonat da ekleyebilirsiniz. Karbonat dişlerinizin daha hızlı beyazlamasına yardımcı olur.


2) Muz:  

Muz içerisinde potasyum bulundurduğu için diş beyazlatmada oldukça yardımcıdır.

Muzu küçük bir parçaya bölüp dişlerinizi fırçalar gibi, dişlerinize sürtün. Böylece muzun içinde bulunan vitaminler zamanla diş hücrelerinize ulaşır ve dişlerinizin beyazlamasını sağlar. Muz kabuğunu da aynı şekilde dişlerinize uygularsanız, yine dişlerinizin beyazlamaya başladığını görebilirsiniz.


3) Gliserin:

Diş fırçanıza birkaç damla gliserin damlattığınız da hem dişleriniz beyazlayacak hemde gliserin sayesinde dişlerinizde ki bakteriler ölecek ve diş çürümelerinizin önüne geçecek.


4) Limon:

Limon sahip olduğu asidik içerik ile dişlerimizin beyazlamasına yardımcı olur. Limon suyunu dişlerinize ovarak uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda su ile limon suyunu karıştırıp, bu karışım ile gargara da yapabilirsiniz. Bu sayede dişleriniz beyazlarken aynı zaman da kötü ağız kokularını da giderir.


5) Sebze ve Meyveler:

Salatalık, elma, havuç gibi yiyecekler, doğal diş beyazlatıcılardır. İçerisinde bulundurdukları vitaminler sayesinde diş minenizi güçlendirir ve dişlerinizin beyazlamasına da yardım eder. Günlük hayatınız da, yemeklerinizde de, sebze ve meyvelere sıklıkla yer vermenizi öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir