Kapat

Deniz Suyunun Faydaları

Anasayfa Haberler Deniz Suyunun Faydaları

Ramazanın bitmesi ve havaların ısınmasıyla, hepimizi için tatil sezonu açıldı. Tatil diyince de hepimizin aklına gelen ilk şey deniz olmaktadır.

Bunaltıcı yaz sıcaklarından, kısa bir süre de olsa kurtulmanın en iyi yolu şüphesiz kendimizi denizin soğuk sularına bırakmaktır.

Peki bu deniz suyunun faydalı var mı? Varsa nelere faydası var? 

Deniz suyu, içinde bulundurduğu mineral tuzlar ve amino asitler sayesinde vitamin deposu özelliği taşımaktadır. Bu özelliği bakımından da eski çağlardan beri sağlık alanında sıklıkla tercih edilmiştir.
Deniz suyu, cildinizde oluşan yara izlerine, sivilcelere, sıcaktan veya başka bir sebepten tahriş olmuş bölgelerinize şifa olmaktadır. Egzaması olan insanlara da büyük fayda sağlamaktadır.
Deniz suyu aynı zaman da bağışıklık sistemini de güçlendirir.
Vücudumuzu zararlı hücrelerden ve mikroplardan arındırıp, hücre yenilenmesine de katkı sağlar. Aynı zaman da saç sağlımız içinde önemli rol oynamaktadır. Saç diplerimizde ki ölü hücreleri yok edip, yenilenmesinde rol oynar. Saçlarınızın kepeklenmesini ve yağlanmasını da önler.
Sivilcelerin ve siyah noktaların temizlenmesinde de etkilidir.
Aynı zaman da diş ağrılarına da çok iyi gelmektedir. Dişi ağrıyan insanlara, deniz suyu ile gargara yapmaları önerilmektedir.
Kandaki oksijen miktarını arttırır, kan dolaşımını hızlandırır.
Deniz suyu tüm bu yararlı etkenlerinin yanında aynı zaman da ruhumuza da iyi gelmektedir.
Ruhsal bozukluğu olan kişiler için, içerisinde bulundurduğu magnezyum, lityum ve brom elementleri sayesinde tedavi niteliği de taşımaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir