Kapat

Deep Web Nedir?

Anasayfa İnternet Deep Web Nedir?

DEEP WEB NEDİR?

Deep web Türkçesi derin internet olan internetin görünmeyen karanlık yüzüdür. Normal kullanıcıların bulunmadığı bu bölümde hackerlar, ajanlar, örgütler, kaçakçılar vs. nerede yasadışı işler var ise onlar buralarda barınırlar. Deep web internetin en pis ve karanlık yüzü olarak bilinir. Meraklı insanların da var olduğu bu dünyada normal kullanıcıların barınması ve faydalanması çok zordur. Katman katman ilerleyen deep web her katmanda daha fazla bilgi isteyen bir sistemdir. Bu yüzden belirli bir tecrübeye sahip olmadan bu sistemde yol kattedemezsiniz.

DEEP WEB NASIL KULLANILIR?

Söylentilere göre normalde yere göğe sığdıramadığımız ve ne ararsak hemen bulabildiğimiz internetten çok daha fazla veriye sahip olduğu söylenen deep web internetin karanlık yüzü olduğunu kanıtlamayı çeşitli yollarla başarıyor.

Milyonlarca kullanıcısı olan internet %20, deep web ise %80 olarak nitelendiriliyor. Normal internete göre 5 katı fazla bilgi olduğu söylenen deep web nasıl olur da arama motorlarında çıkmaz diye düşünmeye başladınız değil mi?

Arama motorları hem kendi itibarları hem de yasadışı olaylar olduğu için deep web içerisinde barınan hiçbir siteyi indexlemezler her daim bu siteler karanlık bir kuyuda sessiz bir şekilde uyumaya devam eder ve normal kullanıcılara gösterilmez.

Hatta deep web içerisinde bulunan siteler normal web siteleri gibi hosting şirketlerinden birisinde sunucuda da bulundurulmaz. Çünkü bunu hosting şirketleri de kabul etmez ve genelde deep web siteleri kullanılan bilgisayarların server olarak kullanılması ile yayına açılırlar. Yani bilgisayarı fişi çekildiği anda internet ile web sitesinin bütün ilişkisi kesilir.

DEEP WEB TEHLİKELİ Mİ?

Elbette deep web çok tehlikelidir. Eğer yeterince bilgi sahibi olmadan bu dünyaya atılmak isterseniz çok çabuk yem olursunuz. Çünkü burada hackerlar, örgütler, ajanlar vs. bir çok gizli kapaklı işler döndüğünden sizi bu dünyada barındırmak istemeyeceklerdir. Anında bilgisayarınıza virüsler bulaşabilir hatta örgütlerden birisi ile bağlantınız olduğunu iddia ederek sizi o örgüt üzerinden suça karıştırabilirler. Tehlikenin her saniye sizi beklediği bu karanlık kuyuda çok ama çok dikkatli ve bir o kadar da bilgili olmanız gerekmektedir. Sonuçta devletler bile bu işler içerisinde yer alıyor. Bu tip bir dünyaya girdiğinizde direkt olarak dikkat çekeceksiniz ve üzerinize oyunlar oynanmaya çalışılacak. Aman diyelim bu tip işlere ne merak salın ne de girişin bunlar çok tehlikeli işler.

DEEP WEBE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

Bize göre bu kadar meraklı olmanız çok kötü bir şey sonucunda çok kötü olayların olabileceğini unutmamalısınız. Sizi her türlü suça ortak edebilecekleri gibi, sizin bilgisayarınıza kurduğunuz virüs programları da çok fazla işinize yaramayacaktır. İsterseniz bilgisayarınızı yurt dışında gösterin istediğiniz önlemi alın ama bu derin ve karanlık deep web kuyusunda kendiniz de tecrübeli bir hacker değilseniz kesinlikle kendinize yer bulamayacaksınız demektir. Sonuçta devletlerin de bu işin içerisinde olduğu düşünülürse sizi bulamamaları imkansıza yakın bir ihtimalin sonucunu veriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir