Kapat

Bataryasız Telefonlar Hayatımıza Giriyor…

Anasayfa Mobil Bataryasız Telefonlar Hayatımıza Giriyor…

Her gün elimizden düşmeyen akıllı telefonların şarjlarından dolayı yakınırız. Artık Washington Üniversitesi bir çalışma başlattı ve bu sorunu kaldırmak amacıyla bataryasız telefon üretmek için kolları sıvadı.

Çok büyük sorun haline gelmiş olan şarj sorunu her gün hepimiz bu sorunu neredeyse en az 1 kere dile getirir olduk. İşte bu yüzden Washington Üniversitesi araştırmacıları “backscatter” olarak adlandırdıkları bir teknik ile birlikte bizlere bataryasız telefonlar sunmak için çalışmalar yapıyorlar. Hatta bu üretmeye çalıştıkları telefon ile 1 kerede olsa başarılı bir şekilde arama yaptılar.

Ancak bu projenin henüz çok başında olan araştırmacılar böyle bir şeyi gerçekleştirmek için her gün çalışıyorlar. Tahminimizce uzun bir zaman alacak bu proje hayatımızı çok değiştireceği belli. Düşünsenize bir telefonunuz var ve hiçbir şekilde şarj sıkıntısı yok. İstediğiniz kadar kullanın. Ancak şuanki çalışmalara göre ses kalitesi bile bir telsizi andırdığı için proje belirttiğimiz gibi henüz çok başta. Ancak uzun vade de hepimizi derinden etkileyecek bir sonuç ile karşımıza çıkacaklarına kendileri de umutlu bizlerde çok umutluyuz. Umarız bu sistem çabuk gelişir ve hayatımıza böyle rahat telefonlar girer.

Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir