Kapat

Artık Sim Kartı Kullanmayacağız!

Anasayfa Teknoloji Artık Sim Kartı Kullanmayacağız!

Telefonlarımızın içinde aramamızı, mesajlaşmamızı sağlayan bu minik parça aslında bizim çok fazla işimizi görüyor diyebiliriz fakat artık bu sim kartlar kalkacak yerine ise eSIM teknolojisinin getirdiği telefonlarda gömülü bulunan bir teknoloji gelecek.

Bu küçük cihaz bizim hayatımızda her gün yaptığımız mesajlaşma, arama veya dışarıda internet kullanabilme gibi faaliyetlerimizin temel faktörü diyebiliriz ancak bu minik cihazında bize birçok zorluğu oluyor. Operatör değişikliklerinde sürekli telefona tak çıkar işlemi yapmamız gerekiyor ki şimdiki yeni akıllı cihazlarda bu sim kart değiştirmek epey zor olmaya başladı.

Teknoloji şirketleri ise bu sorunu düşünüp çözüm üretmek istediler ve bunun için çalışmalar başlatıldı. Telefon içerisine gömülü olarak gelecek bu sistemde yeni bir telefon aldığınız zaman bu gömülü sistem içerisinde olarak verilecek. Bu sim kart her türlü operatörü destekleyeceği için sürekli sim kartınızı değiştirme gibi bir sıkıntınız olmayacak.

Peki. ne zaman gelecek bu sistem?

Aslında zaten 2013 yılından beri köklü şirketler bu sistem için uğraşıyorlar ve yapılan açıklamalara göre 1 yıl içerisinde böyle bir sisteme kavuşmamız bekleniyor. Şu anda Samsung Gear S3’te denenen bu sistem haberi alanlar tarafından mutlulukla karşılandı.

Yıllardır aynı operatörü kullanan kullanıcıları pek etkilemeyecek bir sistem olsa da sürekli operatör değişikliği yapan kullanıcılara baya bir pozitif etkisi olacak gibi gözüküyor…

Peki siz bu eSIM teknolojisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizinde işinize yarayacak mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir