Kapat

60’lı ve 70’li Yılların En Popüler 5 Müzik Grubu

Anasayfa En'ler 60’lı ve 70’li Yılların En Popüler 5 Müzik Grubu

60’lı Yıllara Damgasını Vuran 5 Şarkıcı ve Müzik Grubu

1) The Beatles The Beatles:

İngiltere’nin Liverpool şehrinde kurulmuştur. 60’lı yılların en popüler müzik grubudur. Liverpool Hope University’de grup adına açılmış bir bölüm bulunmaktadır.

Grup Üyeleri; John Lennon, Paul McCartney, George Harrison, Ringo Starr, Pete Best, Stuart Sutcliffe.

2) Queen:

Queen, 1970 yılında kurulmuş İngiliz rock grubudur. Albümleri tüm dünyada 300 milyondan fazla satmıştır. 70’lerin başında bu zamana kadar rock tarihinin “Kraliçe Arısı” olarak anılır.

Grup Üyeleri; John Deacon, Brian May, Freddie Mercury, Roger Taylor, Mike Grose, Spike Edney, Doug Bogie, Barry Mitchell.

3) David Bowie:

İngiltere’de dünyaya gelen Bowie sadece şarkıcı değildir. Aynı zamanda söz yazarı, oyuncu ve ressamdır da. Çok yönlü bir insandır diyebiliriz. Glam Rock’ın Kralı olarak tanınır.

4) Rolling Stones:

1962’de Londra, İngiltere’de kurulmuştur. Adını Muddy Waters’ın Rollin’ Stone adlı şarkısından almıştır.

Grup Üyeleri; Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood, Charlie Watts, Brian Jones, Bill Wyman, Mick Taylor, Lan Stewart, Dick Taylor, Tony Chapman, Colin Golding, Mick Avory, Carlo Little, Rick Fenson.

5) AC/DC:

1973 yılında Sidney’de kurulmuş, Avustralyalı rock grubudur. Grup Heavy Metal ve Hard Rock’ın öncüleri kabul edilir, ancak grup üyelerinin yaptığı müzik Rock and Roll olarak adlandırılır.

Grup Üyeleri; Angus Young, Cliff Williams, Brian Johnson, Stevie Young, Chris Slade, Malcolm Young, Dave Evans, Scott, Mark Evans, Phil Rudd, Simon Wright.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir