Kapat

2017 VR Oyunları

Anasayfa Oyun 2017 VR Oyunları

2017 VR OYUNLARI

Günümüzde teknolojinin bu denli gelişimi elbette her sektörde olduğu gibi oyun sektörüne de çağ atlatmayı başardı. Teknolojiden faydalanan oyun şirketleri yeni teknolojileri çıkardıkları oyunlarda entegre olarak kullanarak eskiye nazaran çok daha profesyonel oyunlar yapmaya başladılar. Eskiden oyunların gerek görüntüsü gerek oynanışı bakımından oldukça geride kaldığı ve gerçekçilik açısından oyunu oynayan kişiye hiçbir şey katmadığı görülmekteydi. Fakat şimdi oyunlar adeta içerisinde yaşayarak oynadığınız birer eğlence kaynağı olmaya başladı. Hatta günümüzün yeni teknolojilerinden birisi olan ve hayatlarımıza yavaş yavaş girmeye başlayan vr gözlükler bu konuda oyunların en büyük kaynağı olmayı başardı. Yeni oyunlar VR modları ile çıkarılmaya başlandı. Vr seçeneği ile çıkan bu oyunları yaparken oyun şirketlerinin amaçları oyunu oynayan kişiyi tamamen o sanal dünyaya çekerek dikkatini oyuna verebilmesini sağlamak. Süper görüntü kaliteleri ve zengin içerikli konuları sayesinde bu oyunlar adeta kullanıcıda bağımlılık yapabiliyor. VR gözlüklere entegre çalışan oyunları oynarken normalde gözünüzde oyunu görebilirken vr gözlüklerin kontrol çubukları sayesinde de oyunu yöneterek yaşayabiliyorsunuz.

VR OYUNLARIN GELECEĞİ

Peki VR oyunların gelecekte yeri nedir? VR oyunlar günümüz teknolojisinde kendisine ciddi bir pay ayırmıştır. Ama bu payın sürekliliği ne kadardır orası kesinlikle bilinemez. Çünkü teknoloji sürekli gelişen bir şey olduğu için VR teknolojisi 1 hafta sonra yeni bir teknoloji çıktığında da unutulabilir, 5 yıl sonra da.  Teknoloji sektöründe bu teknolojilerin tuttuğu yanılgısına kapılırsanız her daim yanılacaksınız demektir. Çünkü teknoloji sektörü çok sık gelişen ve her hafta yeni bir teknolojik ürünün piyasaya sürüldüğü bir sektördür. Bu sektörde bir teknolojiye tuttu ve senelerce kullanılır denilebilmesi imkânsızdır. VE oyunların da gelecekte ne denli gelişebileceğini ve ne kadar tutunabileceğini hep birlikte bekleyerek göreceğiz.

EN İYİ VR OYUNLAR

2017 yılının en iyi vr oyunları belirlendi. Birbirinden farklı kategorilerde boy gösteren VR oyunlar arasından sizler için en iyi 5 oyunu listeleyerek paylaşıyoruz.

1 . DRİVECLUB VR

2 . RUSH OF BLOOD

3 . BATMAN ARKHAM VR

4 . EVE : VALKYRIE

5 . GRAN TURİSMO SPORT

VR OYUNLAR NASIL OYNANIR

Özellikle playstation platformunda geliştirilen VR oyunlar oyunseverler tarafından ilgi ile karşılanmakta. Yüzlerce çeşit kategorideki vr oyunlar oyunseverleri tercih yapmak zorunda bırakıyor. Oldukça gerçekçi bir yapıya sahip olan vr oyunlar grafik özellikleri ile de oldukça göze hoş görünüyor. Bu oyunları oynamak ise sanıldığı kadar da zor değil. Çünkü vr oyunlar entegre olarak piyasaya çıkarıldığı için ek bir cihaza ihtiyaç duyulmadan direk vr gözlük ile oynanabiliyor. Bu oyunları oynayabilmek için gerekenler vr gözlük, vr gözlük kontrol çubuğu ve hangi platformda oynayacaksanız o platforma ait vr oyundur. Oyunu normal açıyormuş gibi açarken vr moda geçiş yaptığınız taktirde oyunu vr gözlük ile görüntüleyebilecek ve kontrol çubuğu ile de kontrol edebileceksiniz. Oynaması oldukça kolay olan bu oyunların gerçekçiliği sayesinde vr oyunlara olan talep ile birlikte gelecekte çıkacak olan vr oyunlar şimdiden merak konusu olmayı başardı. Hep birlikte bekleyeceğiz, bakalım zaman bize neleri gösterecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir